Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

Жнива розпочалися з озимого ячменю

16 серпня 2019

 

25     червня «Урожай» розпочав збирання ранніх зернових. Перші гектари озимого ячменю обмолотили у виробничих підрозділах «Катеринопільський» та «Бузницького». Це дещо пізні терміни збирання культури порівняно з минулим роком, коли комбайни вийшли в поле майже на три тижні раніше. За словами директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олександра Воскобойніка, погода завжди вносить свої корективи в польові роботи, тому й цього року двотижнева спека, яка сягала до 38 градусів, суттєво вплинула на рівень наливу зерна.  Через це середня врожайність озимого ячменю може становити  не 42 ц/га, як торік, а приблизно 36 – 37.

Загалом на 15 тис га ранніх зернових через надмірну посуху підприємство може втратити до 15 відсотків урожайності.

–         Незважаючи на примхи природи ми постійно змінюємо систему обробітку ґрунту і систему захисту рослин. Це дає нам можливість бути менш залежними від природніх умов і бути більш гнучкими у прийнятті критично важливих рішень, – зауважує Олександр Воскобойнік. – За рахунок збалансованості сівозміни нам вдається також досягати вищого рівня врожайності навіть за несприятливих погодних  факторів.  Цього року ми розширили площі озимого ячменю, оскільки ринок збуту цієї культури постійно зростає. 

Довідка: озимий ячмінь достигає найшвидше серед зернових колосових культур. Дещо важче збирається комбайнами, ніж ярий ячмінь та озима пшениця через ламкість колосся, схильність до вилягання та короткі оптимальні строки обмолоту.


16.08.2019, 836 переглядів.