Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

Збираємо пізні зернові та сіємо озимі

08 жовтня 2018

На полях підприємства триває збирання пізніх зернових. Нині «Урожай»  збирає чотири культури одночасно: кукурудзу, соняшник, сорго та сою.   Незважаючи на те, що це досить складно як технологічно, так і організаційно, все виходить робити вчасно та оперативно.  Завдяки постійній співпраці та налагодженій комунікації з керівниками філій на місцях,  швидко вирішуються нагальні питання транспорту. На сьогодні на підприємстві працюють свої і наймані комбайни, це близько 60 одиниць техніки. Щодня в рейсі – від 200 до 220 автомобілів, які перевозять зерно як на власні склади, так і на елеватори Групи.

За словами директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олександра Воскобойніка, темпи збирання зернових на сьогоднішній день порівняно з минулим роком однакові, а от врожайність значно вища. Приміром, урожайність кукурудзи на підприємстві  торік становила 6 т/га, а цього року  вдвічі більша. Урожайність соняшника приблизно однакова з минулим роком, сої –  на тонну більше, ніж торік.

–         Погода цього року здебільшого була сприятлива для нашого краю. Проте є дві-три філії, в яких вона була не зовсім  до нас схильною. Так, приміром, два села Валявської філії, що на Городищині і Корсунщині, дощі систематично обминали, і вологи на полях було недостатньо для того, щоб культури дали хороший урожай. Тому там маємо результат нижче середнього по підприємству, – зауважує директор. –  Завдяки примхам погоди нам також вдалося зекономити кошти на десекації соняшника, кукурудзи і сої. Різке нічне похолодання три тижні тому, коли температура вночі знизилася до 12 градусів, а вдень подекуди піднімалася до 30,  спрацювало як природній десекант.

Закінчити жнива в «Урожаї»  планують наприкінці жовтня-на початку листопада. Паралельно зі збиранням пізніх зернових на підприємстві ведеться посів озимої пшениці та озимого ячменю, який на початку жовтня мають закінчити. На площі близько 5,3 тис. га вже  маємо добрі посіви озимого ріпаку.

–         Зараз найважча пора для наших хліборобів,  через те що разом із курпослідом, який  сприяє збільшенню родючості ґрунту,  вносимо дефекат, завдяки якому ґрунт розкислюється. Оранка, глибоке рихлення і внесення азотних добрив – це комплексна підготовка ґрунту під урожай 2019 року, – провідомив Олександр Воскобойнік.


08.10.2018, 133 перегляди.