Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

Запущено власну Лінію з підготовки насіння

12 березня 2019

 Цьогорічна посівна кампанія в «Урожаї» стане особливою, адже вперше підприємство застосує власний посівний матеріал. Днями на базі товариства було відкрито Лінію з підготовки насіння.

Потужності розташовані в селі Кошмак Корсунь-Шевченківського району. Лінію з підготовки насіння обладнано  автоматизованими і високоточними очисними та калібрувальними  машинами фірми «AKY TECHNOLOGY», Туреччина, а також машиною біологічної обробки насіння компанії «Cimbria», Данія.  Об’єкт побудовано менше ніж за півроку.

За словами директора «Урожаю» Олександра Воскобойніка, введення в експлуатацію подібного роду об’єкта – це ще один надзвичайно важливий щабель стратегічного розвитку підприємства. Адже  власна Лінія з підготовки насіння  гарантує сьогодні отримання якісного посівного матеріалу.

–         Потреба побудувати цей об’єкт в «Урожаї» існувала давно, адже не раз ми обпікалися через неякісний посівний матеріал, придбаний у виробників. Відповідно несли значні фінансові збитки. Власні потужності допоможуть нам контролювати кожен етап виробництва і в результаті отримувати високі врожаї, адже не секрет, що врожайність хоч і залежить від багатьох  факторів, але насамперед від генетично здорового і якісного посівного матеріалу, – зазначив Олександр Воскобойнік.

Лінія з підготовки насіннєвого матеріалу, потужністю 10 т/год, може готувати для посіву будь-яке насіння: від найменшої насінини льону до найбільшої – кукурудзи. Як розповів керівник Лінії Сергій Щербаков,  потужності об’єкта передбачають декілька етапів очистки, в які входять первинна очистка насіння, тонка очистка, калібрування,  гравітація (відбір за питомою вагою) та біологічна обробка.

 – Високоточне обладнання дає можливість розподіляти зерно за фракціями, відсіювати половинки та пошкоджені насінини, які не придатні для посіву, – пояснює Сергій Щербаков. – Зараз ми налаштували обладнання на підготовку посівного матеріалу сої, а з літа  перейдемо на зернові.

Сьогодні тут офіційно працевлаштовано 8 осіб. Відповідно до сезону кількість працюючих може збільшуватися.


12.03.2019, 541 перегляд.