Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

«В житті, як і в агрономії, важливе зростання і розвиток», – переконаний агроном ВП «Тростянецький» Дмитро Несват

15 серпня 2019

До Дмитра Несвата їдемо прямо на поле. Сьогодні він сіє кукурудзу поблизу села Черниші Бобрицької ОТГ, що на Канівщині. Дмитро контролює процес і перевіряє точність висіву. Запрошує подивитися, як здійснюються заміри висіву, тобто відстань між насінинами в рядку. Це, каже, потрібно для того, щоб розуміти, чи правильно і точно налаштована сівалка.

–         Завжди можна підкоригувати налаштування, адже етап посіву найбільш важливий і особливо в теперішній час, коли ми запроваджуємо систему точного землеробства, – переконаний співробітник «Урожаю».

Спеціальною лопаткою Дмитро акуратно розгортає землю в рядку, щоб не змістити насінин. Вказує на червоні насінини, які лежать рівно віддалено одна від одної. Відстань заміряє рулеткою. Пояснює, що  все точно і правильно, насінини загортає і розрівнює землю.

–         Я з дитинства на полі, в тракторі, в комбайні. Мій хороший друг, на 10 років старший за мене, має 400 га землі. Сам господарює на ній. Я завжди  старався допомогти йому. Тому й звик до землеробства, – розповідає молодий чоловік. – Здобув освіту агронома, одразу пішов працювати в «Урожай».

Дмитро переконаний, що посівна кампанія найвідповідальніша в агронома, але вона й заряджає найдужче, бо  в цей час разом із посіяним у ґрунт зерном зароджується надія на високі врожаї, на перемогу, на досягнення. Тому важливо зберегти надію і виправдати сподівання.

З Дмитром продовжуємо бесіду біля його машини, він якраз збирається їхати в офіс підрозділу за обідами для механізаторів. Каже, що роботу свою любить і цінує її, старається постійно зростати професійно і розвиватися, читає фахову літературу. Про те, яким бачить образ агронома через 50 років, точно не відповідає, але пояснює, що контроль над виробництвом обов’язково залишиться попри шалені темпи діджиталізації та автоматизації.

–         В житті, як в агрономії, важливе зростання і розвиток, – зазначає Дмитро Несват. – Але моє життя наскрізь пронизане роботою. Бо якщо раніше, приміром, батьки мене повчали, як правильно щось садити на городі, то зараз вони дослухаються моїх порад, бо я з освітою і знаю, як правильно. Хоча на город завжди часу бракує, бо треба все на полі встигнути.


15.08.2019, 198 переглядів.