Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

«Урожай» провів фестиваль «Крутий заміс» у Холодному Яру

08 серпня 2018

 Схоже, що в "Урожаї" започатковано ще одну добру традицію. Крім фестивалю тракторних перегонів ТракторФест, який уж сім років поспіль відбувається на територіях присутності підприємства, цього року стартував мистецький фестиваль "Крутий заміс". На відміну від ТракторФесту, "Крутий заміс" матиме незмінну локацію - село Мельники у Холодному Яру.

Його ідейний натхненник - співробітник "Урожаю", начальник Служби безпеки Юрій Романча - не просто привернув таким чином увагу до своєї малої батьківщини. Завдяки мистецькому заходу забуті ремесла минулого можуть з новою силою відродитися, а це надзвичайно важливо для підтримки і розвитку духовності нашого краю.

Фестиваль, хоч і тривав один день, мав насичену програму: ярмарок майстрів, глиняна толока, конкурси на найкращий сільський дворик та на найкращий арт-об'єкт, квест, поетичні батли, театральні постановки, концертна програма, а також заснування яру Півоній.

«Сьогодні  започаткували ще один фестиваль.  Ми в «Урожаї» розуміємо, що не можна просто вирощувати хліб, не розвиваючи при цьому глибинну духовну складову. Тому  традиційно підтримуємо подібні культурні заходи, – каже директор «Урожаю» Олександр Воскобойнік. - Таких заходів, що спрямовані на розвиток національної культури, збереження традицій і примноження духовних надбань, в «Урожаю» вже десятки, а ми хочемо, щоб їх були сотні. Як вчила мене мама: «вклади і тобі повернеться сторицею». Ми дбаємо про культурні цінності, плекаємо людей праці, і нам на сьогодні вертається, Господь дає нам погоду, дарує нам добрий врожай».

За словами Олександра Воскобойніка,  за кілька років фестиваль має стати щорічним (відбуватиметься першої суботи серпня) і гриміти на всю Україну.

Символічно, що на фестивалі розпочала роботу школа ремесел, перші учні якої протягом десяти днів вчитимуться гончарській справі.

«Коли доторкаюсь до глини – доторкаюсь до Всесвіту. Вперше доторкнувся до глини в Опішні, хочу на рідній Чиригинщині організувати щось подібне, – ділиться планами ідейний натхненник фестивалю, начальник служби безпеки «Урожаю» Юрій Романча. – Наш музей функціонуватиме не як класичний музей. Кожен відвідувач зможе попрацювати за гончарним кругом чи ткацьким верстатом».

І як на підтвердження його слів, кілька десятків умільців народних ремесел – гончарства, вишивки,  плетіння  – з’їхалися цього дня до Холодного Яру.

Проте не лише духовною поживою пригощали на фестивалі гостей. Усі присутні на святі змогли безкоштовно поласувати звареними на вогнищі козацькою кашею, шурпою, юшкою, смаженою рибою.

Фестивалили у Мельниках до пізнього вечора. Всі учасники змагань та конкурсів отримали від організаторів дипломи та грошову винагороду. А ще – неймовірні враження і впевненість, що наступного року «Крутий заміс» буде ще крутішим.

 

 


08.08.2018, 306 переглядів.