Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

Тримаємо напрямок до безпечного довкілля

05 грудня 2017

Нещодавно на Центральному  офісі підприємства з’явилася перша скринька для збору відпрацьованих батарейок. Такий крок  засвідчує  доброзичливе ставлення «Урожаю»  до збереження довкілля.  Завдяки спільним діям працівників "Урожаю" тепер  підприємство працює за концепцією "зеленого офіса" - використані батарейки не викидаємо, а приносимо на роботу і збираємо для подальшої утилізації. За словами головного еколога "Урожаю" Андрія Осокіна, потреба в централізованій утилізації використаних батарейок назріла давно, адже вони  широко використовуються у багатьох електронних приладах і є одноразового використання.

–        Це європейська практика цивілізованого збору та утилізації особливо небезпечних відходів.  А оскільки наше підприємство активно  рухається в напрямку євроінтеграції, то маємо запроваджувати ефективні і дієві методи збереження довкілля в усіх сферах життя, – наголошує Андрій Осокін. – Розміщення такого контейнера саме на Центральному офісі «Урожаю» забезпечить легкість та оперативність доставки використаних батарейок з усіх філій та передачу на подальшу утилізацію. На переробних підприємствах  з батарейок вилучають метали та повертають їх знову в обіг, що економічно вигідніше, ніж видобувати метали з руд.

Відомо, що батарейки містять важкі метали: кадмій, свинець, літій та ртуть. Коли батарейки потрапляють на сміттєзвалище (їхня оболонка внаслідок корозії поступово руйнується і всі хімічні елементи потрапляють у навколишнє середовище), важкі метали забруднюють довкілля. Влітку гальванічні елементи разом із загальним сміттям тліють або горять, при цьому виділяються гази, важкі метали і діоксини в атмосферне повітря. Діоксини вражають все живе навіть у малих концентраціях, при цьому збільшується чутливість організму до інфекцій, зростає рівень онкологічних захворювань. З часом токсичні речовини, які виділяє батарейка, накопичуються в організмі людини. Як наслідок, порушення обміну речовин в організмі та виникнення різних хвороб.

Раз на квартал вміст контейнера передаватимуть спеціалізованим підприємствам на утилізацію.

 


05.12.2017, 457 переглядів.