Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

Симфонія Олександра Лади. Йому підвладні не тільки хитросплетіння електроніки, а й високі музичні поривання

16 серпня 2019

Коли в автомобілі щось не так із електронікою, якою сучасні машини буквально нашпиговані, кожен водій знає — треба шукати умілого майстра. Клієнтам нового сервісного центру «Урожаю», що відкрився півроку тому в Козині Миронівського району Київщини, пощастило, адже автослюсарі тут  кваліфіковані. Є в дружній команді сервісного центру фахівець Олександр Лада, який спеціалізується саме на діагностиці, ремонті та налагодженні електроніки. Цікаво, що складну професію Олександр Михайлович освоїв самотужки, а за фахом він... музикант. Як же вдається йому суміщати холодні ритми роботи моторів із грою на музичних інструментах, де потрібні особлива чутливість, політ фантазії ?

 

Автопарк, який обслуговує сервісний центр  «Урожаю» у Козині, — потужний й сучасний. Хоча  для Олександра Лади електроніка таких автівок — як відкрита книга. А почалося все зі знайомства з простим комп’ютером ще у 1998 році. Тоді й сформувалися знання з механіки, автоелектрики — у цих сферах Олександрові вже тоді не було рівних. Аби до кінця зрозуміти інженерні секрети, прочитав не одну дюжину книжок, спілкувався з такими ж ентузіастами. Поступово став фахівцем у цій сфері.

–        Приміром, щоб не замінювати зіпсовану деталь блоку АБС (антиблокувальної системи), яка коштує більше 20 тисяч гривень, відремонтував її, використавши деталі, вартістю кількасот гривень. Тепер система працює, як годинник, – зізнається співробітник «Урожаю».

Як зізнається слюсар, любов до техніки — в нього ще з восьмирічного віку. Тоді старший брат подарував йому зібраний з деталей мопед, який доводилося вже самому ремонтувати з таких же деталей та старих запчастин. Було це не складно, бо батько проробив весь вік механізатором, а Олександр змалку був поряд, навіть працював у полі на тракторі.

— Батько був також комсоргом і постійно організовував чимало заходів, у тому числі й розважальних, де я брав  посильну участь, — продовжує майстер. — Звідси і мій хист до музики. Я  грав і в духовому оркестрі, й у школі музичні заходи без мене не обходилися. Батьки відчули, що маю здібності, й порадили здобути освіту в Канівському училищі культури.

Оволодіваючи музичною грамотою, Олександр паралельно проходив курси водія. Адже техніка вабила не менше, ніж музика. Потім працював за кермом різних автомобілів. Був період, коли захворів і довелося покинути важку фізичну роботу. Тоді два роки очолював у селі Будинок культури. Всі свята й організаційні питання були, як кажуть, на ньому.

— Стільки часу минуло відтоді, а музика завжди зі мною. Найближчий до душі – баян. Це універсальний музичний інструмент, без якого в селі й свято — не свято. Крім того, володію рядом духових інструментів. Навчання на духово-естрадному відділі марно не пропало. Буває, тижнями не береш до рук інструменту, а потім пальці, ніби засумувавши за грою, самі знаходять потрібні ноти...

Олександр Лада з власного досвіду знає, наскільки важливо розвивати власні здібності, як багато важить, коли робота до душі. Ремонтуючи електроніку автомобілів, він одержує справжнє задоволення. У тому числі й від того, що його знання та вміння комусь стали у пригоді. Каже, слухати, як працює налагоджений механізм — це теж музика. Іноді — ціла симфонія.

 


16.08.2019, 896 переглядів.