Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

Шалений Тракторфест, або Змагання «залізних монстрів»

16 серпня 2019

Ревіння потужних моторів, їдкий запах пального, густі бризки багнюки з-під величезних коліс на вологій і надскладній трасі, хмари різнокольорового диму із вихлопних труб та спеціальних «димовух», красиві дівчата у ковбойських капелюхах із картатими прапорами на старті та фініші. Тисячі постатей завмирають у напруженні, вслухаючись у тривожні і дотепні коментарі ведучих, хвилі емоцій б’ють через край, глядачі на трибунах раз-у-раз скрикують і зітхають у захваті, а у кабінах величезних «болідів» закипає концентрований адреналін, коли водії скидають наскрізь мокрі від втоми сорочки. А потім розпінене на переможців шампанське і гучні оплески. І це не ралі «Париж – Дакар», задля неповторних емоцій не потрібно їхати аж у спекотний Сенегал. У середині літа епіцентром драйву стало мальовниче село на Канівщині – Полствин, де відбувся восьмий за рахунком  Тракторфест.

Найгостросюжетнішим видовищем  цього року, крім змагань на МТЗ та ФЕНДТах, стали перегони на мотоблоках. На них записувались усі охочі, головна умова – потужність має бути не більше 10 кінських сил. Тому на старт викочувалися різномасні механізми, більші і менші, з кузовами і без. Вони мали подолати ту ж трасу із трамплінами, на якій рвались до фінішу їхні здоровенні «мотобрати». Дрібнота ревіла не менш агресивно, знавісніло греблася в землі, переверталася, часто до фінішу її допихали затяті і захекані сільські «пілоти» у заляпаних брудом вишиванках. Однак емоції в учасників та глядачів були не менш щирі і палкі.

Директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік: «Тракторфест для нашого підприємства –  надзвичайна подія, адже насамперед це своєрідний підсумок посівної кампанії, коли всі весняно-польові роботи виконано і є час трохи перепочити перед початком жнив. З іншого боку такий масовий захід  – популяризація важкої, але, на жаль, уже не зовсім популярної серед молоді  професії механізатора, на якій, зрештою, тримається сьогодні все наше виробництво».

Змагання у класі МТЗ

 I – Іван Багач  - ВП «Валявський» - 20 000 грн

II – Сергій Черкашин – ВП «Заповіт Шевченка»  - 15 000 грн

III – Андрій Ляшко -  ВП «Дніпровська» - 10 000 грн

 

Змагання у класі ФЕНДТ

I – Анатолій Чупилка – ВП «Заповіт Шевченка» - 20 000 грн

II – Олександр Меліхов – ВП «Дружба» - 15 000 грн

III – Віталій Крамар – ВП «Звенигородський» - 10 000 грн

 

Перегони на мотоблоках

I – Сергій Прошак – ВП «Тростянець» - 20 000 грн

II – Віталій Ковтун – ВП «Дружба» - 15 000 грн

 III – Андрій Пупикін – ВП «Лисянський» - 10 000 грн

 


16.08.2019, 898 переглядів.