Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

«Робота цікавіша тоді, коли виходить експериментувати»

08 жовтня 2018

Роман Гонда — один із небагатьох співробітників філії підприємства, хто працює тут з часу її створення. От уже 13 років, як його працьовиті натруджені  руки не лише безпомилково відточуть чи фрезирують найдрібніші деталі до машин, тракторів чи комбайнів,  а й  виготовляють нові. Це значно економить час, який у період посівної кампаніі чи жнив безцінний, та кошти підприємства. Бо якщо, приміром, втулку до ФЕНДТа треба чекати щонайменше два тижні і заплатити за неі 700 грн, то токар з «Батьківщини Шевченка» Роман Гонда виготовить її за 10 хвилин і в рази дешевше. Якість при цьому абсолютно не поступається оригінальному.

— Завжди шукаю простого,  але ефективного способу вирішення проблеми,— розповідає фахівець. — Тут навіть не стільки знання справи допомагає, як досвід. І обов`язково старання мого напарника, який про електрогазозварювання знає все на світі.

За словами головного інженера АФ «Батьківщина Шевченка» Віталія Стогнія, робота у тандемі токаря і електрогазозварювальника — гарантія швидкого і ефективного результату. А якщо це Роман Гонда та Іван Кондрашевич, то немає неможливого в їхніх руках. Для прикладу, ця міні-бригада торік самостійно зробила розрахунки і виготовила причіп для перевезення рулонних тюків. Якщо заводський причіп розрахований на транспортування 3-4 т соломи, то підлеглі Віталія Стогнія розробили агрегат, який витримає 9 т. Оскільки тюки соломи доводиться перевозити на значні відстані, то таке рішення передбачає значно менші витрати на пальне, бо тепер уже не двома невеликими причепами доставлятимуть на тваринницьку філію підприємства солому, а одним, потужним. Геніальна ідея лягла в основу розпорядження по підприємству такі самі причепи виготовити і на інших філіях.

— Експериментуємо всі разом, бо з хорошою командою хочеться розвиватися і бути прогресивними, — каже Віталій Стогній. — Навіть робота цікавіша тоді, коли експеримент вдався.


08.10.2018, 119 переглядів.