Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

Коли праця фахівця потрібна усьому колективу

08 серпня 2018

Серед досягнень філії  «Урожаю» АФ «Дружба» — лідерські позиції з урожайності у своєму регіоні. Все це було б неможливим без сучасної техніки. Обслуговують її висококваліфіковані фахівці. Один із них — токар Василь Науменко.

— На філії більше 10 тракторів, а також сівалки та обприскувачі. І всі вони в мене на обслуговуванні, — розповів Василь Михайлович. — Взагалі в «Урожаї» працюю більше 10 років, у цій філії — більше двох років, раніше лагодив техніку в селі Копіювате. Живу в Мельниках, а до філії підвозить службовий транспорт. Це дуже зручно, бо пам’ятаю ті часи, коли добирався до роботи велосипедом аж за 23 кілометри.

Показуючи майстерню, Василь Науменко розповів, що все життя працює з металом, спочатку навчався на фрезерувальника, працював у Корсуні на ремзаводі. Каже, що до кожного механізму, до кожного трактора, як і до людини, потрібен особливий, навіть індивідуальний  підхід.

— У нашій філії є трактори «МТЗ» та «ФЕНДТ». З білоруськими «МТЗ» мені легше — це майже як наша вітчизняна техніка, яку я добре знаю, бо за 51 рік життя досконально вивчив у ній роботу кожного гвинтика, — продовжує розповідь токар. — А от із німецькими тракторами мені спочатку було складніше — ця техніка більш сучасна й точна, в ній багато електроніки. Але з часом вивчив і всі тонкощі тракторів «ФЕНДТ». Зараз для мене немає ніяких проблем виточити та замінити деталь на німецькому тракторі. Хоча життя не стоїть на місці — з’являються нові технології, механізми. А нам, ремонтникам, слід усе досконально вивчати. Звичайно, якщо поломка складна та потребує заміни оригінальних деталей, то ми веземо в сервісний центр.

За оцінкою Василя Науменка, метал кращий у «ФЕНДТ». Хоча й «Білоруси» за останні роки змінилися — збільшилася потужність двигуна, вони стали комфортніші для водія. Але ламаються вони все-одно частіше. Найчастіше рвуться болти, бо на них навантаження велике.

Колектив філії молодий, хлопці-трактористи гомінкі та  працьовиті. 10 тракторів оброблять майже  5 тисяч гектарів. Зараз працюють цілодобово — бо обприскують посіви вночі. У розпал сезону польових робіт токарю потрібно чи не найпершому бути на роботі. Бо всі трактористи допізна в полі, і якщо яка поломка — час на ремонт є лише зранку, адже трактор знову має вчасно вийти в поле. І тут вправний токар нарозхват:

— Щоб без затримки випустити трактор у поле, я маю в найкоротші терміни виточити та замінити потрібну деталь, — ділиться думками Василь Науменко. — Буває й так, що трактор стає посеред поля й треба терміново їхати ремонтувати в польових умовах. Інколи доводиться й затримуватися допізна, бо перебоїв у роботі техніки не має бути, в часи сучасних  технологій не лише в період сівби чи жнив, а й майже цілий рік. В міжсезоння теж ніколи відпочивати, роботи вистачає завжди. Техніка не нова. Культиватори й обприскувачі замінюють частіше, трактори — рідше. Інколи мені «підкидають» техніку для ремонту і з нашої тваринницької філії — та мені це до вподоби: коли вдається своїми руками «оживити» зламаний механізм, відразу й настрій підіймається. Приємно бачити плоди своєї праці, відчувати, що вона потрібна всьому колективу.


08.08.2018, 213 переглядів.