Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

Горіховий флешмоб потрапив до Книги рекордів

15 серпня 2019

Цей масовий захід потрапив до Книги рекордів України як одночасне наймасовіше висадження саджанців горіха волоського. Загалом виявили бажання долучитися до заходу понад 50 громадських організацій України. Рекордними стали 5157 саджанців. Диплом вручили директору ТОВ «НВФ «Урожай» Олександру Воскобойніку. За його словами, цьогорічний флешмоб мав великий успіх, тому обов’язково матиме продовження –  наступного року підприємство виростить саджанці інших культур.

–         Така акція – це прекрасна можливість для громад закласти горіховий сад, алею чи парк. Цей проект довготривалий, адже сьогодні хтось потрудиться, щоб посадити саджанці, а через кілька років  така ініціатива стане місцем  дозвілля і відпочинку для всієї громади, – наголошує директор підприємства Олександр Воскобойнік.

Саджанці виростили у виробничому підрозділі «Батьківщина Шевченка» в Моринцях.  Всім охочим їх роздавали безкоштовно.  Процес вирощування доручили агроному з горіхоплідних культур Антону Лижову. Фахівець зауважує,  сорт горіхів  стійкий до морозів, має великі зерна. Щоб рослина прийнялася, радить дотримуватися кілька порад.

- Для саджанців потрібна яма 40×40×40, це мінімально, - пояснює технологію висадки Антон Лижов. - Горіх краще садити у бідніший грунт, щоби регулювати ріст рослини. Аби коренева система не росла в глибину, центральний корінь підрізають. Це зупиняє його ріст на рік. Бокові корінчики також перед висадкою відрізають на кілька сантиметрів.


15.08.2019, 216 переглядів.