Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

Фахівці філії ім. О. Г. Бузницького розробили власну версію платформи для перевезення соломи

12 березня 2019

Торік така платформа, а точніше переобладнаний причіп-скотовоз, пройшов лише контрольні випробування. Цього сезону він запрацює вже на повну потужність.  Над його розробкою і переобладнанням працювало троє фахівців «Урожаю», серед яких і механізатор філії ім. О. Г. Бузницького Петро Шевченко.   Свою роботу він знає на відмінно, та й любить її, бо на землі працював змалечку: пас корову, косив сіно, молотив пшеницю, допомагав удома по господарству. Вперше сів на трактор, каже, коли з хлопцями у колгосп бігали. Тоді й полюбилася йому тракторна справа. У 16 років уже працював на  тракторі, здобувши освіту меліоратора. 40 років свого життя пов’язує з тракторами, сміється, що і з заплющеними очима може його розібрати і знову зібрати.

–         Я починав із Т-74, який коли їхав, то так гаркотів, гримів і  диринчав, що земля тряслася. Сучасні трактори у порівнянні з ним  – космос, – розповідає Петро Шевченко. – Проте всі вони для мене дорогі, бо ставився до них – як до товаришів.    От, приміром, коли мого «ковшика», МТЗ-80,  відправили на пенсію, сумував за ним. Бо знав на ньому все  від гаєчки до гаєчки.  Я з ним  18 років  пліч-о-пліч працював.

Свій величезний досвід і обізнаність Петро Шевченко зміг використати і для конструкторської справи. На перший погляд начебто немає нічого складного в тому, щоб переобладнати причіп-скотовоз на платформу для транспортування соломи із поля на його край. Проте перша спроба зробити це виявилася невдалою, бо платформу гойдало в усі боки, і вона із вантажем могла перекинутися. А, лише усунувши всі недоліки, Петро Шевченко зміг похвалитися результатом.

–         Ми на 40 сантиметрів розширили раму платформи, замінили передній міст. Тепер причіп набагато місткіший, хоча й не дуже повороткий,  – пояснює Петро Шевченко. – Він ідеальний для польових переміщень, а от для дороги громадського значення непристосований.

Петро Шевченко жартує, що хоч патента на розробку винаходу й не отримав, зате роботою задоволений, бо завдання, отримане від директора філії Василя Харченка, виконано і причіп дасть можливість економити кошти на пальному.

 


12.03.2019, 464 перегляди.