Урожай

Створюємо «УРОЖАЙ» разом!

Фермери з Болгарії переймали досвід вирощування сільськогосподарських культур в «Урожаї»

25 липня 2017

Зустріч представників агрономічного відділу ТОВ «НВФ «Урожай» з болгарською делегацією фермерів  на початку літа було організовано компанією «Байєр Україна». У  рамках міжнародної зустрічі гостям було презентовано знайомство  з програмою «Байєр Майстер клас»,  що покликана надати набір методологічних та практичних інструментів для оцінки й корегування технології вирощування культур. Близько 50 фермерів  з Болгарії цікавилися технологією вирощування ріпаку, кукурудзи та соняшника  в «Урожаї», як в одному з найбільших і найуспішніших підприємстві України. Зустріч відбувалася на полях агрофірми «Заповіт Шевченка». Найбільше гостей цікавили технологія основного обробітку ґрунту  із використанням  чизелів, які дають можливість обробляти ґрунт до 45 см завглибшки, при цьому максимально накопичуючи осінньо-зимові запаси вологи за рахунок руйнування  підорної підошви,  яку створюють плуги, та  технологія Strip-till (смуговий обробіток), з якими експериментують на підприємстві «Урожай». В довгостроковій перспективі це дасть можливість отримувати високі врожаї навіть у посушливі роки, адже під необробленим шаром ґрунту залишається запас вологи, яку рослини зможуть використовувати для повноцінної вегетації.

Максим Йовенко, керівник напрямку з розвитку нових маркетингових рішень агропідрозділу  ТОВ «Байєр Україна»:

«Представники болгарської делегації – це лояльні клієнти компанії Байєр, тому один зі способів ефективної співпраці з ними  – міжнародні  тури для обміну досвідом. Колеги з Болгарії надто зацікавлені тим, за яких умов і технологій вирощуються сільськогосподарські культури в Україні, адже вони  живуть і працюють у схожих кліматичних зонах.  Болгарським фермерам було цікаво дізнатися, яка середня врожайність на підприємстві, які затрати на вирощування тощо. Вся ця інформація для них цінна, адже вони шукають шляхи,  як активувати себе і бути більш продуктивним в роботі. Болгарські фермери стараються зібрати нові знання, щоб у себе оптимізувати процес виробництва.

Жечо  Мурзов, керівник відділу продажу компанії «Байєр Болгарія»:  

«Зараз Болгарія живе змінами, і традиційний підхід до фермерства змінюється. Більшість аграріїв переходять  на нові способи обробітку ґрунту, тобто з мінімальним втручанням задля підвищення продуктивності й зменшення витрат. Брак вологи – це проблема і в Болгарії також. Адже так само трапляються  посушливі роки, як зараз в Україні. Тому болгарські фермери стараються отримати максимальну врожайність навіть за таких екстремальних природніх умов. Фермери з Болгарії найбільше  хочуть вдосконалитися на вирощуванні кукурудзи, бо в засушливі роки рівень урожайності саме цієї культури падає найбільше».

Олександр Коваленко, начальник відділу наукових інновацій ТОВ «НВФ «Урожай»:

«Учасників зустрічі цікавив розвиток нашого підприємства, структурна побудова та основні досягнення з вирощування сільськогосподарських культур.  Зокрема  болгарських аграріїв цікавила врожайність кукурудзи, соняшника, ріпаку в «Урожаї», адже як в Україні, так і в Болгарії використовують однакові оригінатори насіння, відмінності ж – у нормах висіву та групах стиглості, хоча при цьому досягається однаковий рівень врожайності.  Спільною виявилася і тема застосування елементів точного землеробства. Болгарських фермерів особливо зацікавила сівалка точного посіву від виробника с.-г. техніки «Ківонь», ексклюзивно виготовлена на замовлення головного агронома та інженера «Урожаю», яка згодом дала початок поставки такого агрегату на конвеєр.   Відмінним у технології вирощування кукурудзи в наших країн також є ФАО. Так, зокрема, у Болгарії гібриди висіваються з більшим ФАО і норма висіву культури на гектар менша приблизно на 10 – 15 тис. рослин на га. В «Урожаї» ж густота посіву кукурудзи в середньому становить 75-80 тис. рослин на га. Хоча по соняшнику навпаки – у Болгарії гібриди висівають на 6-10 тис. рослин на га більше, ніж у нас».

 


25.07.2017, 258 переглядів.